Konkurs na mural

3/ 03/2023 #Aktualności Autor: Agnieszka Waszczuk

„Zmaluj coś w Bytomiu” pod takim hasłem Urząd Miasta w Bytomiu ogłosił konkurs na projekt muralu przy ul. Piłsudskiego 34-36. W konkursie mogą brać udział artyści z całej Polski, zarówno profesjonaliści z uczelni plastycznych jak i debiutanci i hobbyści dekoracyjnego malarstwa ściennego. A jest o co walczyć - bo główna nagroda to 10 tysięcy złotych i i realizacja projektu na 14 metrowej ścianie kamienicy w Centrum Bytomia.

Prace należy składać do 31.03.2023r. a ich forma powinna współgrać z kontekstem architektonicznym Śródmieścia i otaczającą przestrzenią rekreacyjną powstałą w tym miejscu. Komisja konkursowa wyłoni trzech laureatów, spośród których to Państwo jako mieszkańcy w głosowaniu internetowym wybiorą zwycięski projekt, a on upiększy prawie 71mkw. południowej elewacji oficyny kamienicy przy ul. Piłsudskiego 34-36.
Zdjęcie z zaznaczoną lokalizacją muralu

„Więc choć pomaluj swój Bytom” , bo nie wykluczone, że tego typu inicjatywy i współpraca z artystami zagoszczą w Naszym mieście na stałe.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zamieszczone są na stronie Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a prace konkursowe wraz z kompletem dokumentów, tj. projekt muralu razem z Kartą Zgłoszeniową, oświadczeniem dotyczącym RODO, należy złożyć w formie elektronicznej na adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.